Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Przygotowanie do sesji zdjęciowej
#1
Nie ukrywam, że już do jakiegoś czasu zajmuje się fotografią modową i trochę już na ten temat wiem. Chciałbym podzielić się z Wami kilkoma cennymi wskazówkami np. na temat tego jak przygotować się do takiej sesji i tym samym dobrze wyjść na zdjęciachUśmiech

W dobie rozwijającej się technologii większość osób niespokrewnionych z branżą fotograficzną uważa, że wszelkie mankamenty widoczne na zdjęciach można łatwo usunąć przy pomocy zaawansowanych programów graficznych. Oczywiście jest to prawdą, aczkolwiek fotografowie apelują o to, aby mimo wszystko nie bagatelizować wagi naturalności na zdjęciach. To ona wciąż bowiem warunkuje ich finalną jakość.

"Programy graficzne mają pełnić jedynie funkcję kosmetyczną. Nie da się nimi stworzyć profesjonalnego makijażu ani zdrowego, promiennego wyglądu ciała w taki sposób, aby oddać pełną naturalność człowieka. W związku z tym osoby chcące korzystać z moich usług fotograficznych przed sesją są informowane o metodyce prawidłowego przygotowania."


Postanowiłem przyjrzeć się temu zagadnieniu bliżej. Wiem, jakim zabiegom warto się poddać przed planowaną sesją oraz czego bezwzględnie należy unikać. Poniżej znajdziecie krótki poradnik, dzięki któremu Wasze zdjęcia z pewnością staną się dla Was niezapomnianą pamiątką.


Zabiegi

Wszelkiego rodzaju zabiegi kosmetyczne, do których zaliczamy:

 • opalanie się
 • depilację
 • masaże
 • peelingi
 • maseczki,
Na tydzień przed planowaną sesją

To idealny czas na dokonanie depilacji mechanicznej przy pomocy wosku oraz depilatora. W ciągu siedmiu dni wszelkie podrażnienia powinny się zagoić a ciało w dalszym ciągu będzie pozostawało idealnie gładkie.


Na trzy dni przed planowaną sesją


To z kolei jest idealny moment na ewentualne oczyszczanie twarzy jeżeli zachodzi taka konieczność. Również po takich zabiegach mogą wystąpić pewne podrażnienia i inne zmiany skórne, które mogłyby wpłynąć negatywnie na efekt finalny fotografii. Trzy dni to wystarczający czas na ich zagojenie się.


Na dzień przed planowaną sesją

W przeddzień sesji można poddać się relaksacyjnemu masażowi, który odpręży ciało i rozluźni mięśnie. Jest to również doskonały czas na ewentualne maseczki oraz peeling (na przykład enzymatyczny).

Powyższe wskazówki dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Pamiętaj, że ciało powinno być wypoczęte. Zadbaj więc o zdrowy sen, który będzie trwał nie krócej niż osiem godzin. Wieczorem, niezależnie od pory roku i pogody panującej na zewnątrz przewietrz sypialnię. Wystarczy dziesięć minut, aby świeże powietrze wdarło się do wnętrza mieszkania.

Oczywiście zalecamy również, aby zawsze korzystać z usług doświadczonych fotografów


To w jaki sposób pracują, jaki mają warsztat i jakim posługują się sprzętem w swojej pracy ma niebagatelny wpływ na efekt finalny zdjęć. Szukając studia zwróćmy uwagę na portfolio prezentowane na stronach internetowych jak tu - www.lukaszolejniczak.net.pl i oceńmy czy fotograf będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania.


A jak do sesji powinni przygotować się przyszli małżonkowie?

Sesje ślubne związane są zwykle z dużym stresem. Każda młoda para pragnie, aby zdjęcia upamiętniające najważniejszy dzień w ich życiu były jak najlepsze. Proces przygotowania wygląda tutaj dokładnie tak samo, jak w każdym innym przypadku. Niemniej jednak zaleca się, aby nie organizować sesji w dniu wesela. Emocje, nerwy oraz stres towarzyszące małżonkom w tym dniu zawsze niekorzystnie wpływa na jakość fotografii.


Odpowiedz
#2
Coś w tym jest. A tak się składa, że w sierpniu szykuje się duża impreza w rodzinie, także już będę wiedzieć jak się przygotować do zdjęćUśmiech
Odpowiedz
#3
Trafiłeś w sedno! W końcu takie zdjęcia ślubne to pamiątka na całe życie. Ale swoją drogą efekt końcowy i tak zawsze zależy od fotografa....
Odpowiedz
#4
Wystarczy dobry retusz i już masz piękne zdjęcia hehhe
Odpowiedz
#5
Masz rację takik45. Do takiej sesji zdjęciowej warto się wcześniej przygotować. Niby mówi się, że teraz modne są takie naturalne i nie pozowane fotografie, ale jakoś nie jestem do końca przekonana. Zresztą z workami pod oczami chyba żadne zdjęcie nie wyjdzie dobrze.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości